Przejdź do treści

Samorozwój – inwestycja w siebie

inwestycja w siebie

Inwestycja w siebie, czyli realizowanie swoich pasji i zainteresowań oraz spełnianie się zawodowo to najlepszy wybór! Warto dzisiaj zadbać o swoje lepsze jutro, bo człowiek tak naprawdę musi uczyć się całe życie. Kto nie doskonali swojej wiedzy, ten się potocznie mówiąc cofa w tył.

Czy inwestycja w siebie zawsze musi drogo kosztować? Dlaczego warto rozwijać swoje zainteresowania i żyć w zgodzie ze sobą?

Samorozwój to inwestycja w siebie, czyli najlepsze rozwiązanie, jakie możemy zrobić dla siebie. To nie tylko dbanie o wizerunek zewnętrzny, ale też rozwój osobisty i duchowy. Dlatego warto inwestować w realizowanie swoich potrzeb i marzeń. Kiedy spełniamy swoje marzenia, to czujemy się szczęśliwsi, mniej sfrustrowani i mniej narzekamy na swój los.

Przestań narzekać!

My Polacy mamy we krwi gen do wiecznego narzekania, jacy to my jesteśmy nieszczęśliwi. Nawet jak wszystko w życiu się układa, to zawsze znajdujemy coś do czego możemy się przyczepić, bo przecież w życiu nie może trwać długo spokój i stabilizacja. Istnieje kilka powodów dlaczego narzekamy jak np. niektórzy poprzez mówienie o tym jaki to on jest nieszczęśliwy, bo wciąż nic mu się nie udaje najzwyczajniej skupia na sobie uwagę innych i cieszy go kiedy inni mu współczują. Dewiza pesymisty pomaga unikać rozczarowań, czyli wolę nie mieć nadziei i nie oczekiwać niczego pozytywnego, wtedy na pewno się nie rozczaruję. Osoby wiecznie narzekające są osobami nieszczęśliwymi i szukają wsparcia u innych. Między innymi tego, aby ktoś zwrócił na nich uwagę i zainteresował się „jego” problemami. Osoby, które narzekają na politykę i kondycję społeczeństwa bądź martwią się o losy innych budują wrażenie osoby mądrej i wrażliwej.

Osoby nieszczęśliwe mają problem z osiąganiem celów, a nawet z ich ustaleniem. Spełnianie marzeń wymaga czasu, bo na efekty pracy trzeba trochę poczekać, dlatego wolą przyjmować to co samo im się przytrafi. Widząc ludzi, którzy osiągają sukcesy mówią, że inni mają więcej szczęścia i znajomości. Osoby nieszczęśliwe opisują swoje nieszczęście, nie potrafią cieszyć się z życia, nie dbają o siebie i czasami trwają w toksycznych związkach.

Zadbaj o siebie!

My kobiety czasami zapominamy zadbać o siebie. Częściej dbamy o dom i o innych. Kiedy nie realizujemy swoich potrzeb i nie spełniamy swoich marzeń, stajemy się bardziej rozdrażnieni, mamy zmienność nastrojów, a co za tym idzie nie czujemy się szczęśliwi. W drodze po marzenia potrzebna jest konsekwencja i determinacja w działaniu. Nie ważne jak w danej chwili jest trudno nie można się łatwo poddawać. Trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu. Motto tego artykułu to: spełniona = szczęśliwa!

Inwestycja w siebie – w jaki sposób można się rozwijać?

Rozwój osobisty jest podstawą do bycia szczęśliwym. Każdy kto rozwija swoje umiejętności i pracuje nad sobą jest na dobrej drodze do sukcesu. Jednak praca nad sobą wymaga cierpliwości i systematyczności. Rozwój osobisty to proces, który trwa latami, więc warto mieć ułożony plan pracy nad sobą, aby wiedzieć od czego zacząć. Jeżeli nie będziesz miał planu na swoje życie, to zamieni się ono w chaos, który trudno ci będzie ogarnąć.

Praktyka czyni mistrza. Warto uczestniczyć w warsztatach rozwojowych, motywacyjnych. Warto inwestować w samorozwój i podwyższać swoje umiejętności i kwalifikacje np. zapisując się na różne kursy (online lub stacjonarnie). Zdobyta wiedza podczas obowiązkowej edukacji szkolnej bądź ta podczas studiów nie zawsze jest wystarczająca, aby zdobyć wymarzoną pracę. Dostępność kursów jest szeroka, a wybór jest ogromny. Są kursy zarówno bezpłatne jak i płatne, choć nie zawsze ceny są wysokie. Polecam wam platformę, z której ja korzystam od niedawna iexcel.pl, gdzie poprawiam swoje umiejętności z zakresu excela. Za jedyne 79zł/rok macie dostęp do wszystkich materiałów na platformie.

Marzysz o byciu samodzielnym i niezależnym? Chciałbyś zostać własnym kierowcą? Zapisz się na kurs prawa jazdy i zostań mistrzem kierownicy. Możesz również wybrać kurs języka obcego i mieć dodatkowy atut do użycia na rozmowie o pracę. Wybór szkolenia czy kursu jest zależny od twoich zainteresowań, dlatego zastanów się w jakim kierunku chcesz się szkolić i rób to co kochasz.

W głowie masz rozum, a na nogach buty. Możesz wyruszyć w tę stronę, którą sam sobie wybierzesz.

Dr. Seusss
5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oironio
8 lutego 2020 14:25

Strasznie drażnią mnie pesymiści i zawsze staram się ich pozytywnie nastrajać szukając i pokazując im dobre strony każdej sytuacji. 😉

Seoit
20 maja 2020 21:32

Bardzo rzeczowy i konkretny wpis o samorozwoju. Wiele osób w celu rozwijania siebie, swoich pasji oraz zainteresowań prowadzi bloga z intencją by inni go czytali. Żeby to było możliwe warto się zapoznać z podstawami SEO. To jest okazja do przełamania swojej strefy komfortu i nauczenia się kolejnej rzeczy jaką może być poznanie zasad optymalizacji artykułów pod wyszukiwarki (na przykład z tego wpisu: http://seoit.pl/seo/optymalizacja-tresci-artykulu-pod-katem-seo/). Pozdrawiam.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x