Przejdź do treści
podsumowanie 2022

Podsumowanie 2022 i moje plany na nowy rok.

  • przez

Po świętach czas na podsumowanie 2022 roku. To czas refleksji i przemyśleń, co udało mi się zrobić oraz zastanowić się, w jaki sposób mogę ulepszyć siebie i swoją markę w nowym roku. Podzieliłam to na 3 części: co przyniósł mi 2022 rok, czego się nauczyłam oraz moje plany na nowy rok.

Zapraszam do przeczytania mojego artykułu o podsumowaniu 2022 roku. Jaki był 2022 rok, co udało mi się osiągnąć, czego się nauczyłam oraz jakie mam plany na 2023 rok.

Czytaj dalej »Podsumowanie 2022 i moje plany na nowy rok.
proces rekrutacji

Proces rekrutacji pracownika – etapy.

  • przez

Proces rekrutacji to proces składający się z kilku etapów, którego celem jest pozyskanie nowych kandydatów do pracy. Przebieg procesu rekrutacyjnego uzależniony jest od kilku czynników. Pominięcie bądź źle zinterpretowanie któregoś z nich może spowodować, że zostanie wybrany niewłaściwy kandydat. Po jakimś czasie znowu trzeba szukać nowego kandydata na to samo stanowisko.

Co należy wziąć pod uwagę, aby znaleźć idealnego kandydata na stanowisko pracy? Jak wygląda proces rekrutacji od A do Z?

Czytaj dalej »Proces rekrutacji pracownika – etapy.
programy do zarządzania projektami

Programy do zarządzania projektami – Trello czy Asana?

  • przez

Delegowanie zadań to świetna rzecz, zwłaszcza jeżeli wiemy jak to zrobić dobrze. Dobra organizacja pracy zwiększa naszą produktywność i wydajność w pracy. Dlatego, zanim przystąpisz do delegowania zadań innej osobie, sprawdź co, jak i za pomocą czego możesz delegować zadania. Są na rynku różne programy do zarządzania projektami oraz delegowania innych zadań, dlatego postanowiłam zrobić krótki przegląd tych programów i wybrać moim zdaniem najlepszy.

Trello czy Asana, a może Nozbe? Jakie programy do zarządzania projektami oraz delegowania zadań w zespole są najlepsze i na czym polega ich działanie?

Czytaj dalej »Programy do zarządzania projektami – Trello czy Asana?
narzędzia do pomiaru czasu - toggl czy atracker

Toggl i inne narzędzia do pomiaru czasu pracy

  • przez

Przy wykonywaniu pracy w domu ważny jest balans pomiędzy pracą a domem, dlatego jak mierzyć czas pracy w domu? Jednym z popularnych narzędzi jest Toggl, który służy właśnie do odmierzania czasu pracy zdalnej.

Dlaczego warto mierzyć czas pracy i przy jakich zadaniach jest to niezbędne? Jakie są popularne narzędzia do mierzenia czasu oprócz Toggl?

Czytaj dalej »Toggl i inne narzędzia do pomiaru czasu pracy
organizacja pracy zdalnej

Organizacja pracy zdalnej.

Co zrobić kiedy pracy nam ciągle przybywa, a sił jakby coraz mniej? Sekretem dobrze wykonywanej pracy jest dobra organizacja pracy. Dlatego, aby mieć większą wydajność pracy, musisz sam siebie zdyscyplinować i zorganizować tak dzień pracy, by starczyło sił.

Dobra organizacja pracy zdalnej wpływa na lepszą wydajność. Jak ułożyć dzień pracy oraz dlaczego przerwy w pracy są niezbędne?

Czytaj dalej »Organizacja pracy zdalnej.
ranking książek w 2020

Ranking książek w 2020 – podsumowanie czytelnicze.

  • przez

Rok 2020 był wyjątkowy i zupełnie inny od poprzednich, były i lepsze dni i bywały trudniejsze momenty. Koniec roku sprzyja podsumowaniu i analizowaniu tego co minęło, aby lepiej być przygotowanym na nowe. Oto ranking książek w 2020 roku. Moje pierwsze podsumowanie czytelnicze dotyczące ilości przeczytanych książek być może będzie dla innych inspiracją i poszerzy się grono czytających.

Moje pierwsze podsumowanie czytelnicze: oto ranking książek w 2020 roku.

Czytaj dalej »Ranking książek w 2020 – podsumowanie czytelnicze.
ciasto marchewkowe

Mój przepis na ciasto marchewkowe [idealne na każdą okazję]

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, na który każdy wyczekuje. Tradycja świąt jest taka, że na stole musi znaleźć się 12 potraw i dodatkowe nakrycie dla gościa. Wśród potraw na świątecznym stole w moim domu pojawia się ciasto marchewkowe.

Wśród potraw wigilijnych mam swoje ulubione świąteczne przysmaki. Ciasto marchewkowe to idealny deser do kawy dla każdego łasucha. Przeczytaj przepis i zrób sam w domu, a twoi bliscy będą zaskoczeni.

Czytaj dalej »Mój przepis na ciasto marchewkowe [idealne na każdą okazję]
osoby wysoko wrażliwe

Osoby Wysoko Wrażliwe – jak są postrzegane przez otoczenie?

  • przez

Wysoko Wrażliwe Osoby (WWO) stanowią w społeczeństwie mniejszość, ponieważ jest ich zaledwie 20%. Osoby WWO czują się przez to nierozumiane przez większość społeczeństwa. Wysoka wrażliwość na niektóre bodźce z zewnątrz bywa czasami uciążliwa jak zbyt głośna muzyka czy sygnał alarmowy.

W jaki sposób normalnie funkcjonować będąc osobą WWO oraz jak postrzegane są w społeczeństwie Wysoko Wrażliwe Osoby?

Czytaj dalej »Osoby Wysoko Wrażliwe – jak są postrzegane przez otoczenie?
choroba afektywna dwubiegunowa

Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD).

  • przez

Depresja oraz choroba afektywna dwubiegunowa to zaburzenia psychiczne, którym towarzyszą zaburzenia nastroju, w tym okres przygnębienia. Jednak są to dwie różne choroby i mają czasem różne objawy.

Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa i jakie są jej objawy? Jak przebiegają konkretne fazy choroby? W jaki sposób odróżnić ChAD od depresji?

Czytaj dalej »Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD).
wiedza dla uczniów

Wiedza dla uczniów – czego powinni uczyć w szkole?

  • przez

Wiedza dla uczniów jest potrzebna, bo dobre wykształcenie bardzo pomaga w życiu. Problemem w polskich szkołach jest jedynie sposób nauczania. Od sposobu nauczania zależy czy uczeń polubi dany przedmiot bądź nie.

Czego powinni uczyć w szkole, aby uczeń po jej zakończeniu dobrze radził sobie w życiu? Jaka wiedza dla uczniów jest niezbędna, a które przedmioty są „zapchaj dziurą”?

Czytaj dalej »Wiedza dla uczniów – czego powinni uczyć w szkole?