Nowe technologie miały na celu ułatwić poznawanie nowych ludzi. Jednak w dobie internetu jest coraz więcej osób samotnych, a ta liczba rośnie z dnia na dzień. Dlaczego kiedy mamy dostęp do ogromnej ilości aplikacji randkowej nie potrafimy odnaleźć miłości. Jak wyglądały związki dawniej i dzisiaj?

Poszukiwanie miłości w internecie ma swoje reguły gry, zmieniły się też zasady randkowania. Dawniej ludzie poznawali się poprzez znajomych. Czy w dobie internetu istnieje jeszcze prawdziwa miłość, która kocha bezgranicznie? Jakie są podobieństwa i różnice w związki dawniej i dzisiaj? Jak zmieniały się relacje międzyludzkie na przestrzeni kilkunastu lat?

Poszukiwanie ideału, którego nie ma.

Dawniej dużą popularnością cieszyły się swatki i biura matrymonialne. Dopiero później przenieśliśmy się na czaty towarzyskie i pierwsze portale randkowe, gdzie wypełniało się ankiety, na których podstawie odbywało się dopasowywanie. Aktualnie mamy szeroki dostęp do aplikacji randkowych w telefonie, które mamy zawsze od ręką. Na portalach randkowych współcześnie zaczynamy patrzeć na siebie jak na produkt w sklepie, który musi być najwyższej jakości i spełniać nasze czasami wygórowane wymagania.

Trzy lata temu zaczęłam testować osobiście kilka portali i aplikacji randkowych, dlatego podzielę się krótkimi wnioskami. Z mojej strony po przeglądnięciu tysięcy profili, ocena większości mężczyzn jest nie najlepsza, chociaż trafiały się wyjątki od reguły (z tymi wyjątkami miałam okazję się spotkać). Większość mężczyzn na portalach randkowych jest po to, aby przeżyć jednorazową przygodę i nie planują wiązać się z żadną na dłużej. Mówią zazwyczaj, że życie jest krótkie i trzeba się umieć zabawić, w tym są też tacy, którzy chcą podnieść sobie swoją niską samoocenę poprzez zaliczenie kilku naiwnych dziewczyn.

Zazwyczaj oceniamy kogoś tylko poprzez zdjęcie profilowe i jeżeli nie jest w naszym typie, to nie dajemy jej szans na poznanie się bliżej. Myślimy w ten sposób, że za kilka kliknięć trafimy na wymarzony ideał, którego podświadomie szukamy, a którego tak naprawdę nigdy nie znajdujemy. Czasem warto spojrzeć poza profilowe, przeczytać opis i porozmawiać. Tylko prawdziwa rozmowa może nam powiedzieć więcej o człowieku niż jego zdjęcia.

Związki dzisiaj vs. związki dawniej.

Współczesne związki można oglądać na instagramie, gdzie pary dodają swoje zdjęcia obrazujące ich czułości. Jednak czy to co pokazujemy do publicznego wglądu jest zawsze prawdziwe? Nie zawsze to co publikują inni w sieci musi być odzwierciedleniem rzeczywistości. Miłość to uczucie, które warto pielęgnować na co dzień i troszczyć się o drugą osobę na równi z samym sobą. Miłość to nie tylko dobre chwile, ale również umiejętność wspierania się w tym gorszym momencie.

Dawniej ludzie również kłócili się między sobą o byle szczegóły. Kiedy coś się psuło w związku, to ludzie potrafili usiąść i porozmawiać ze sobą. Razem umieli dojść do porozumienia, aby naprawić zepsutą część. Dzisiaj jeżeli coś nie „iskrzy” w związku młodsze pokolenie woli się rozstać i wyrzucić wszystko co już w między czasie razem zbudowali. To czego czasami najbardziej brakuje współczesnym związkom to brak wzajemnego szacunku, zrozumienia i tolerancji.

Dawniej mężczyzna musiał się na chodzić, aby zdobyć kobietę. Między innymi pisał listy, wiersze. Kiedy mężczyzna musiał walczyć o serce wybranki wpływało to między innymi na długość związku. Obecnie żyjemy w czasach fast love, czyli kochamy mocno, ale na krótko. Współcześnie utrzymywanie kontaktu jest dużo łatwiejsze. Piszemy do siebie maile, smsy i dzwonimy do siebie, aby porozmawiać i dowiedzieć się co słychać u drugiej osoby. Niestety co raz rzadziej potrafimy budować trwalsze relacje i związki.

A jak wy oceniacie współczesną miłość określoną przeze mnie jako fast love czy tęsknicie za dawnymi manierami mężczyzn?

0 0 votes
Ocena

Justyna

Nazywam się Justyna Jachołkowska. Pracuje zdalnie jako Wirtualna Asystentka, moją specjalizacją jest Content Marketing i wspieram biznesy w promowaniu marki w sieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x