udany związek

Jaki jest sekret na udany związek?

Kiedy się poznajemy chcemy wiedzieć jak najwięcej o drugiej osobie. Związek dwojga osób to gra zespołowa, w której obie strony muszą grać do jednej bramki. Co jeszcze wpływa na udany związek?

W jaki sposób sprawić, aby nasz związek przetrwał trudne momenty? W czym tkwi sekret na udany związek? Jednym ze sposobów jest zaskakiwanie siebie nawzajem codziennie.

W jaki sposób pielęgnować związek?

Nie mówię tu o słowach „kocham cię”, bo słowa to tylko słowa, a ważniejsze są czyny. Możesz podarować bliskiej osobie własnoręcznie zrobiony prezent. Pamiętacie piosenkę Enej – Kamień z napisem LOVE? Możesz sam znaleźć jakiś kamień w parku podczas spaceru, a w domu umyj go dokładnie. Po wysuszeniu napisz coś od siebie np. kocham cię. Myślę, że każda dziewczyna będzie zadowolona z takiego drobnego gestu. To również dotyczy dziewczyn, bo mężczyźni również lubią być obdarowywani drobnymi prezentami.

Bądź bardziej tajemnicza i nie zdradzaj za dużo już na samym początku.

Kiedy dziewczyna jest jak otwarta księga i mówi dużo o sobie, to mężczyzna szybko znudzi się taką dziewczyną. Mężczyźni lubią zdobywać kobiety. Nie warto więc za dużo im mówić o sobie. Dobrą cechą w komunikacji z drugą osobą jest umiejętność słuchania partnera. Bądź odrobinę tajemnicza, pozwól mu zdobywać cię codziennie. Zachęcaj do rozmowy, ale nie opowiadaj wszystkich szczegółów, pozostaw coś na później. Bo kiedy wszystko już wiemy o sobie nawzajem, to wkrada się rutyna i nuda. O tym jak uniknąć rutyny w związku już wcześniej pisałam.

Zaskakujcie się wzajemnie na co dzień.

W książce Gary’ego Chapmana o 5 językach miłości, gdzie mowa jest o robieniu sobie przysług oraz o prezentach i niespodziankach. Sekret na udany związek tkwi właśnie w pomaganiu sobie nawzajem robiąc zakupy, gotując obiad dla partnera czy kupowanie kwiatów bez okazji. W związku ważny jest także dotyk i poczucie, że partner jest obok. Według badań, jakie ostatnio czytałam seks nie jest najważniejszy w związku, a właśnie sam dotyk i bliskość partnera. Niektórzy mylą dotyk z seksem, a są to dwie różne formy miłości. Pod warunkiem, że uprawiamy seks z miłością w tle, a nie jest to jednorazowa przygoda. Bliskość i dotyk to rzeczy, o których każdy z nas marzy i pragnie, dlatego psycholodzy doszli do wniosków, że możliwość przytulenia się do partnera jest sekretem na udany związek.

Książka Gary’ego Chapmana „5 języków miłości” jest polecana dla par, które przeżywają kryzys w związku bądź dla początkujących, aby już od podstaw uczyły się jak okazywać uczucia partnerowi. Zaskakiwanie partnera to również odkrywanie swoich wspomnień z przeszłości. Opowiedz przykładowo jakąś zabawną ciekawą historyjkę z dzieciństwa.  Takie historie są intrygujące i zacieśniają relacje między osobami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x