Przejdź do treści

Ranking książek w 2020 – podsumowanie czytelnicze.

ranking książek w 2020

Rok 2020 był wyjątkowy i zupełnie inny od poprzednich, były i lepsze dni i bywały trudniejsze momenty. Koniec roku sprzyja podsumowaniu i analizowaniu tego co minęło, aby lepiej być przygotowanym na nowe. Oto ranking książek w 2020 roku. Moje pierwsze podsumowanie czytelnicze dotyczące ilości przeczytanych książek być może będzie dla innych inspiracją i poszerzy się grono czytających.

Moje pierwsze podsumowanie czytelnicze: oto ranking książek w 2020 roku.

Powieści obyczajowe:

Promyczek – Kim Holden – dokładna recenzja pojawiła się już wcześniej na blogu, więc nie będę się drugi raz rozpisywać. Przeczytajcie tutaj.

Druga strona – Kim Holden – poruszająca opowieść o młodym mężczyźnie, który nie ma rodziny ani przyjaciół, pracuje dorywczo, aby się utrzymać oraz walczy ze swoimi demonami z przeszłości. Pewnego dnia do budynku, w którym mieszka wprowadza się dziewczyna o imieniu Alice, która rozświetla nieco mroczny świat chłopaka.

Anioł do wynajęcia – Magdalena Kordel – to niezwykła historia, która przywraca wiarę w ludzi i daje nadzieję. Główna bohaterka nagle staje się bezdomna bez dachu nad głową. Pewnego dnia zatrzymuje się przed kwiaciarnią i zostaje zaproszona na kubek herbaty z cynamonem. Potem jej los cudownie się odmienia, kiedy spotyka przyjaznych ludzi i zaczyna myśleć, czy nad nią nie czuwa jakiś zaginiony Anioł Stróż.

Schwytać szczęście – Dorota Milli – piękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia w klimacie nadmorskim. Opowiada o trudnościach, jakie podsuwa nam los, a także o dążeniu do szczęścia, zachowaniu balansu i pojawieniu się szansy na miłość. Główna bohaterka optymistycznie nastawiona do życia Hana po rozstaniu z chłopakiem i utracie pracy na chwilę przestaje wierzyć w swoje szczęście. Jednak w krótkim czasie znajduje nową pracę i poznaje nowych przyjaciół, a nawet kilku nowych adoratorów.

Wszystkie nasze obietnice – Colleen Hoover – wzruszająca opowieść o miłości i kryzysie w małżeństwie, które miało trwać wiecznie. Quinn i Graham poznają się w momencie, kiedy oboje rozstają się ze swoimi byłymi partnerami. Po ślubie w ich małżeństwo zaczęła się wkradać rutyna. Ich marzenia o potomstwie coraz bardziej się oddalają. Czy uda im się ocalić ich małżeństwo? Czy tajemnicza szkatułka, która była prezentem ślubnym dla Quinn pomoże scalić ich na nowo? Książka jest szczególnie polecana dla par pogrążonych w kryzysie, aby dać nadzieję, że prawdziwa miłość przetrwa największe trudy życia.

Coś dla fanów kryminału….

Czas jest mordercą – Michel Bussi – pierwszy kryminał, jaki bodajże przeczytałam. Autor łączy w swojej powieści manipulację, emocje i napięcie, co w przypadku kryminału jest ważne. W powieści są opisywane zarówno wydarzenia z przeszłości głównej bohaterki Clotilde (lato 1989), jak i aktualne wydarzenia. Kiedy Clotilde po kilkunastu latach wraca w to samo miejsce wypadku, w którym zginęli jej rodzice. Po czym otrzymuje list, z którego dowiaduje się, że jej matka prawdopodobnie żyje.

Książki rozwojowe:

Chris Guillebeau. Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji. Jeśli marzysz o założeniu własnego biznesu, to ta książka jest dla Ciebie. W tym poradniku znajdziesz mnóstwo inspiracji oraz przykłady innych osób, które osiągnęły sukces, nie mając zbyt wielu pieniędzy na starcie.

Elaine Arone. Wysoko Wrażliwi i Wysoko Wrażliwi Miłość. Obie te książki polecam każdemu, kto chciałby zgłębić temat wysokiej wrażliwości, równie u siebie bądź aby lepiej poznać swojego partnera.

A Ty jakie książki przeczytałeś w 2020 roku?

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x