randki online

Randki online w czasie pandemii.

Osoby w związkach nie odczuwają samotności, a czasami nawet mają dość partnera przebywając z nim 24h. Natomiast osoby bez pary zaczynają odczuwać skutki długotrwałego samotnego przebywania w domu. Czy portale randkowe mogą być dobrym sposobem na randki online w czasie pandemii?

Tinder, Badoo czy Sympatia? Ilość portali randkowych dostępnych w sieci jest ogromna. Czy to dobry sposób na samotność podczas pandemii? Czy randki online są dobrym sposobem na poznanie drugiej osoby na całe życie?

Zasada 1. Nie szukaj na siłę.

Dobrze wiem, jak samotność może Ci doskwierać. Chciałbyś za wszelką cenę zmienić to i wejść z kimś w związek, aby nie czuć się samotnie. To nie jest dobry pomysł na wchodzenie w związek z kimś nowo poznanym tylko dlatego, że czujemy się źle z naszą samotnością. Związek to decyzja na całe życie, dlatego nie podejmujmy tej decyzji zbyt pochopnie. Zanim wejdziemy w związek, warto zrobić listę wad i zalet. Zastanów się co rzeczywiście ta osoba, może wnieść w nasze życie oraz czy jesteś gotów na prawdziwy związek.

Zasada 2. Uważaj na Ghosting.

Pisałam wam już o trendach w randkowaniu tzw. #ghosting #mosting #breadcrumbing. W dobie pandemii przybrały one na sile, bo nikt nie wie kiedy skończy się ta pandemia i potencjalny partner może grać na zwłokę, że kiedy skończy się pandemia, to będziecie razem. Jak odróżnić prawdziwe uczucie od przelotnej znajomości? Sprawa jest trudna, ale kiedy będziemy umieli odczytywać sygnały drugiej strony, które wysyła nam podświadomie, to unikniemy złamanego serca.

Zawsze warto spojrzeć na każdą relację z nowo poznaną osobą obiektywnie i przyjrzeć się jak często partner do ciebie pisze i o czym pisze. Naucz się stawiać zdrowe granice, które są potrzebne dla komfortu psychicznego.

Jak wyznaczać granice w relacjach i związkach?

Zdrowa granica w relacjach powinna być elastyczna. Człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi. Potrzebujemy wymienić się naszymi odczuciami, emocjami, myślami, przekonaniami, doświadczeniem oraz wsparcia bądź pomocy. Jeżeli nasze granice będą zbyt sztywne i nie będziemy dopuszczać do siebie ludzi, to spowoduje naszą izolację i samotność. Natomiast zbyt luźne granice mogą spowodować, że nie będziemy czuli się bezpiecznie, a nawet będziemy pozwalali nieświadomie na przekraczanie naszych granic, co może prowadzić do wchodzenia w relacje z toksycznymi osobami. Po czym poznać toksyka przeczytaj tutaj.

Randki online – gdzie się spotykać?
randki online

W dobie pandemii w związku z obostrzeniami nie można wyjść do kina czy na kawę do kawiarni, tak jak normalnie zazwyczaj wyglądają randki. W takim razie gdzie się spotykać? Można by pójść na spacer do parku, można usiąść na ławce i porozmawiać. Dobrze, ale mamy już jesień i dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, więc inną opcją jest zaproszenie do domu. I tutaj trzeba drugą osobę dobrze wcześniej sprawdzić, poznać, żebyśmy nie zapraszali do domu zupełnie obcej osoby. Na początek ja proponuje randki online przez messengera albo inny komunikator do rozmów video. Wiadomo, że nie będziecie wiecznie ze sobą pisać. Podczas video nagrania łatwiej jest poznać drugą osobę, bo słyszymy jej głos. Widzimy mimikę oraz gesty, jakie wykonuje druga osoba oraz jej zachowanie podczas rozmowy.

Rozmowa online nie różni się tak naprawdę aż tak wiele od prawdziwej rozmowy twarzą w twarz. Po kilku takich rozmowach online zdecydujecie czy chcecie spotkać się na żywo. Wtedy można zaprosić drugą osobę do siebie do domu. Jeżeli będzie dobrze wam się rozmawiało przez komunikator, to bez problemu dogadacie się, również rozmawiając na żywo. Możecie umówić się np. na wspólne gotowanie albo oglądanie filmu, a po filmie porozmawiać o filmie. A jeśli zdarzy się tak, że zabraknie wam tematów do rozmowy, to polecam słynne 36 pytań o miłość słynnego psychologa Artura Arona, o których pisałam tutaj.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
26 listopada 2020 17:59

O dokładnie! Poznałam narzeczonego przez jedną z takich aplikacji właśnie wtedy, kiedy nie szukałam nikogo! 😉 Bardzo ważny wpis. Ja byłam bardzo ostrożna, ale też było to przed pandemią, więc spotkaliśmy się w parku 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x