Wiele razy pisałam o przyjaźni. Zawsze mówiłam, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa. Są osoby, które potwierdzają, że mają wielu przyjaciół odmiennej płci. Jednak nie wszystko i nie o wszystkim warto mówić facetom. W życiu kobiety ważną rolę odgrywa przyjaźń kobieca, bo z przyjaciółką można porozmawiać zarówno o kobiecych dolegliwościach jak i facetach.

Jaką rolę odgrywa w życiu kobiety przyjaźń kobieca? Dlaczego warto mieć chociażby jedną zaufaną i wierną przyjaciółkę?

Zalety posiadania przyjaciółki.
przyjaźń kobieca

Przyjaźń kobieca ma wiele zalet. Kobiety potrzebują i potrafią wspierać się wzajemnie niezależnie od wieku. Bo pierwszą i najlepszą przyjaciółką zawsze jest mama bądź siostra czy babcia. Kiedy byłaś młodsza i miałaś jakiś trudny problem do rozwiązania, to do kogo szłaś po radę? Większość z nas w takich momentach dzwoni do mamy, bo mama wie lepiej od taty.

Kobiety nie muszą pytać, by dowiedzieć się czego potrzebuje bądź co czuje druga kobieta. Kobiety mają podobne poglądy, dlatego potrafią porozumieć się nawet bez słów. Między kobietami istnieje nić porozumienia i wyczuwania drugiej osoby. To się nazywa kobiecy instynkt bądź intuicja. Dla kobiet ważniejsza jest możliwość wygadania się, opowiedzenia o swoich troskach i kłopotach. Facet nie zawsze potrafi nas zrozumieć, ponieważ my kobiety posługujemy się czasem innym językiem. Mężczyzna potrafi wysłuchać kobietę, ale od razu po wysłuchaniu uruchamia im się program automatycznego rozwiązania problemu. Natomiast w kobietach istnieje silna potrzeba bycia wysłuchaną, nie zawsze potrzebujemy natychmiastowych działań rozwiązania problemu. Dobrze mieć przynajmniej jedną najlepszą przyjaciółkę, której możesz powiedzieć o sobie wszystko i która może czasami uratować cię z każdej opresji.

Przyjaźń do grobowej deski?

Przyjaźnie zawieramy na każdym etapie naszego życia. Pierwsze przyjaźnie zawiązują się już w przedszkolu i szkole podstawowej. Jeżeli dwie przyjaciółki mają podobne zainteresowania to wybierają te same liceum czy nawet studia. W ten sposób przyjaźń może trwać długie lata, ale czy zawsze przyjaźń będzie wieczna? W przyjaźni długoletniej przychodzą czasem trudne momenty, przez które przyjaźń się rozpada. Jednak prawdziwa przyjaźń kobieca czy każda inna przetrwa najtrudniejszy okres. Najtrwalsze przyjaźnie to te, które zawiązujemy już w dorosłym życiu na studiach czy w pracy.

O co najczęściej kłócą się kobiety między sobą?

Kobiety są emocjonalne bardziej niż mężczyźni, dlatego potrafią pokłócić się nawet o byle jaki pretekst. Najczęściej wymienianym pretekstem do kłótni między kobietami jest mężczyzna! Kiedy w życiu jednej przyjaciółki pojawia się mężczyzna, a do tej pory były tylko we dwie, to ta druga zaczyna być zazdrosna. Jednak czy warto kłócić się o faceta? Moim zdaniem nie warto psuć długoletniej przyjaźni z powodu, że w życiu tej drugiej pojawił się mężczyzna. Lepiej ze sobą porozmawiać i ustalić czas jaki ona będzie poświęcała dla przyjaciółek, a ile nowemu mężczyźnie.

https://asystentkazinicjatywa.pl/mezczyzna-jako-przyjaciel

Wśród sporów między kobietami pojawiają się także praca i rodzina. Każda z nas marzy o założeniu rodziny, więc kiedy widzi, że przyjaciółka ma męża i dziecko, to w drugiej pojawia się żal i tęsknota. W życiu każdej z nas przyjdzie odpowiednia pora na założenie rodziny i miłość. Jedne mają to szczęście znaleźć je już w podstawówce czy liceum, a są takie, które dopiero po 30, a nawet 40 znajdują odpowiedniego kandydata. Nie martw się jeżeli jesteś sama, bo po prostu nie nadszedł jeszcze twój czas.

Podsumowując post poniższym cytatem, który mówi, że przyjaźń jest prezentem od losu i warto o nią dbać zamiast kłócić się między sobą o błahostki. W życiu pojawiają się trzy grupy ludzi. Osoby z pierwszej grupy są dla nas lekcją, osoby z drugiej grupy są sprawdzianem, aby sprawdzić czego nauczyliśmy się po spotkaniu pierwszych. A trzecia grupa to osoby, które są darem i inspiracją dla nas, które pozostaną na zawsze blisko nas. Nie mamy wpływu kto pojawia się w naszym życiu, lecz to my decydujemy kto pozostanie w nim na dłużej.

Przyjaźń jest najpiękniejszym ze wszystkich prezentów, jakimi możemy zostać obdarowani, aby szczęśliwie ukształtować swoje życie.

Epikur
0 0 votes
Ocena

Justyna

Nazywam się Justyna Jachołkowska. Pracuje zdalnie jako Wirtualna Asystentka, moją specjalizacją jest Content Marketing i wspieram biznesy w promowaniu marki w sieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
blogierka
3 kwietnia 2020 01:58

Prawda! Aczkolwiek ja zyje bez przyjaciołki ale mam to najcudowniejszą kuzynkę pod słońcem.

Patryk Tarachoń
Admin
4 kwietnia 2020 00:15
Reply to  Justyna

W moim przypadku partnerka jest najlepszą przyjaciółką. 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x