Przejdź do treści

Praktykuj wdzięczność codziennie.

praktykuj wdzięczność

Wdzięczność to rzecz, której należy się nauczyć. Warto być wdzięcznym za wszystkie dobre chwile, które przeżyliśmy. Jeżeli nie potrafisz docenić tego co masz, to nie oczekuj więcej.

Warto praktykować wdzięczność każdego dnia, ponieważ każdy dzień może być wyjątkowy. W artykule link do szablonów dziennika wdzięczności.

Wdzięczność to uczucie będące odpowiedzią za doświadczone dobro oraz chęć odwzajemnienia, podziękowania za dobro. Warto być wdzięcznym za każdy dzień, dzięki czemu możesz realizować swoje pasje i marzenia. Nie ma większego obowiązku w życiu niż obowiązek wdzięczności, bo wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia.

Praktykuj wdzięczność każdego dnia.

Wdzięczności można praktykować każdego dnia. Wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie i dostrzec to co otacza nas, co dostajemy, za to wszystko należy podziękować i odwzajemnić dobro dobrem. Codziennie zapisuj w zeszycie przynajmniej jedną dobrą rzecz, jaka cię dzisiaj spotkała, może to być smaczny obiad u mamy, kwiatek od chłopaka czy uśmiech dziecka. Takie drobne codzienne cuda rzadko potrafimy dostrzec, a sprawiają nam dużo radości. Warto nauczyć się doceniać małe rzeczy, które nam się przydarzają i cieszyć się życiem każdego dnia.

Za co możesz dziękować sobie?

Zdrowie jest najważniejszą wartością w życiu, bo kiedy brakuje sił, to nic nie jesteś sam zrobić. Dlatego dziękuję, że mam jeszcze wystarczająco dużo sił i zdrowia, aby móc samej o siebie zadbać oraz swoich bliskich. Zdrowie jest najcenniejszym darem jaki można otrzymać za darmo, dlatego warto dbać o swoje zdrowie. Aby móc cieszyć się długim życiem. Dziękuję też za każdy nowy dzień, że mogę znów obudzić się rano, aby rozpocząć nowy dzień i realizować swoje cele.

Rodzina i przyjaciele

Dziękuję, że mam wokół siebie osoby, na które zawsze mogę liczyć w trudnych chwilach. Przyjaciele są jak ciche anioły, które podtrzymują moje skrzydła w momencie kiedy zapomniały jak latać. Pies jest dla mnie jak członek rodziny jak siostra. Dziękuję za każdy dzień, który mogę spędzać z nim każdą wolną chwilę.

Otoczenie, środowisko, natura

Środowisko naturalne, przyroda, drzewa, kwiaty i ptaki pozwalają na aktywny wypoczynek na łonie natury. Dlatego dziękuję za świat, który mnie otacza i piękno przyrody, śpiew ptaków, owoce i warzywa, piękne kwiaty i drzewa.

Książki, muzyka, taniec

Świat bez książek jest niczym. Dzięki czytaniu mogę przenieść się w inny świat i przeżywać losy bohaterów. Kto czyta żyje podwójnie. Lubię słuchać muzyki zwłaszcza wieczorem przed snem. Muzyka pomaga się wyciszyć i zrelaksować. Natomiast taniec wyzwala energię i uwalnia emocje. Każdy może zacząć tańczyć. Taniec wyzwala pozytywną energię i dodaje sił do działania. Dlatego warto tańczyć latino. Tańcz wtedy jak nikt nie patrzy.

Rozmowa z drugą osobą

Bardzo cenię sobie, kiedy mogę porozmawiać z kimś twarzą w twarz. Lubię pisać smsy, natomiast jeśli rozmawiać to tylko na żywo. Nie lubię rozmawiać przez telefon. Warto doceniać te momenty kiedy możemy porozmawiać z kimś twarzą w twarz zamiast video czatów.

Praca

Bez pracy nasze życie nie było by takie jakie chcesz. Praca daje pieniądze, a wiadomo że bez pieniędzy nie można nic kupić. Dlatego ciesz się że masz pracę. Może mniej płatną, ale w przyszłości wszystko może się odmienić. Albo stracisz pracę bądź zmienisz na lepszą.

Odpoczynek

Praca jest ważna. Jednak równie ważny jest odpoczynek od pracy. Dlatego warto nauczyć się odpoczywać i doceniać każdą wolną chwilę, którą można poświęcić bliskim osobom bądź sobie.

Wolność

Cenię wolność i niezależność, ale nie tylko dlatego, że jestem singielką, ale również, że mam wolny wybór i mogę sama podejmować decyzję i ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Dawniej nasi przodkowie musieli walczyć o wolność. Niektórzy zapłacili najwyższą cenę, bo stracili życie. Dlatego ciesz się, że możesz żyć w wolnym kraju. Masz wybór i możesz sam podejmować decyzje, za które sam ponosisz odpowiedzialność.

Powodów do wdzięczności jest dużo, więc postaraj się każdego dnia dostrzegać pozytywne aspekty twojego życia i ciesz się nim. Aby ułatwić praktykowanie codzienne wdzięczności, pobierz mój szablon dziennika wdzięczności.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Tarachoń
Admin
25 listopada 2019 22:33

W sumie są powodami do radości. Dziękuję Ci za ten tekst.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x