Przejdź do treści

Pewność siebie to nasza wewnętrzna siła

pewność siebie

Ważną rzeczą  w życiu jest umiejętność kontrolowania swojego życia. Pewność siebie to siła, która dodaje odwagi do działania.

Czym jest pewność siebie? W jaki sposób nauczyć się być osobą pewną siebie i osiągać sukcesy na polu zawodowym i prywatnym?

Jak wypracować pewność siebie?

Pewność siebie to nie tylko aspekt zewnętrzny i status materialny. Pewność siebie znajduje się znacznie głębiej ciebie. Wiele osób mylnie uważa, że dobra materialne dodają pewności siebie. Jednak to nieprawda, lecz złudzenie. Wyobraź sobie, że osoba, która miała wszystko nagle to traci i co wtedy jej pozostaje.

Osoby pewne siebie charakteryzują się tym, że wiedzą czego chcą, znają swoją wartość i potrafią dokonać tego co planowali. Szczerze mówiąc chcę tego, zasługuję na to,uda mi się.

Pewność siebie można podzielić na trzy części: powierzchowną, styl życia, głęboką.

Warstwa pierwsza powierzchowna to nasz wygląd. Mimo, że wszyscy wiedzą, że nie ocenia się człowieka po tym jak wygląda, to jednak kluczem do zwiększenia pewności siebie jest zadbanie o swoją postawę ciała i wygląd. W minimalnym stopniu warto jest zadbać również jak prezentujemy się w oczach innych.

Druga warstwa to otoczenie i sposób spędzania czasu, w tym praca i zainteresowania. Ważne jest to w jaki sposób kreujesz świat, który cię otacza. Czy trudno jest wyciągnąć ciebie gdzieś w miasto? Ciekawa praca lub interesujące hobby wpływa pozytywnie na twoją pewność siebie. Jeśli kochasz swoją pracę to znaczy, że jesteś pewną siebie osobą, która wie czego chce i wie jak to osiągnąć.  Warto mieć również pasje, dzięki którym możemy się rozwijać lub poznawać nowe osoby, które również lubią to robić.

Najważniejsza jest trzecia warstwa zwana naszą siłą wewnętrzną. Pewność siebie to nie to co mówią o tobie inni ani jak układa się twoje życie. Pewność siebie odnajdziesz w sobie, pod warunkiem jeśli sam o sobie będziesz dobrze myślał, wtedy też będziesz mógł poradzić sobie w każdej sytuacji. Wiara w siebie i swoje zdolności to fundament pewności siebie.

Otoczenie ma ogromny wpływ na nas, lecz nie możesz uzależniać pewności siebie od czynników zewnętrznych. Ile razy rezygnowałaś z rzeczy, które chciałaś zrobić, ale bałaś się co powiedzą inni? No właśnie. Czasami warto zaufać sobie i kierować się tym co podpowiada nam serce. Zaufaj sobie, bo masz tę moc w sobie, aby stać się lepszą wersją samej siebie.

Rozwijanie pewności siebie należy zacząć od wyeliminowania demona zwanego strachem, który siedzi nam na ramieniu i szepce do ucha: Nie możesz tego zrobić – boisz się spróbować, boisz się opinii publicznej, boisz się odnieść porażkę, boisz się, że nie potrafisz.

Napoleon Hill
5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x