Człowiek nie jest rzeczą, aby przypisywać go do wybranej grupy. Każda kobieta czy każdy mężczyzna jest na swój sposób indywidualny i niepowtarzalny. Ocenianie innych za to jak ktoś wygląda, nie jest grzeczne, bo przed oceną warto wcześniej poznać taką osobę i zapytać ją. Łatwo jest przyczepić komuś łatkę, jednak później trudniej jest oderwać niechcianą opinię na swój temat.

Dlaczego lubimy oceniać innych i przyklejać im etykiety? Dlaczego ocenianie innych czasami może być krzywdzące?

Ocenianie innych nie poznając osoby

Jak opinia innych o nas wpływa na nasze życie. Nie oceniaj książki po okładce, tak brzmi znane powiedzenie. Wielu ludzi lubi oceniać osoby nie znając ich osobiście ani nie poznając prawdy na temat  historii ich życia. Ja powtarzam zawsze krótkie zdanie: nie znasz mnie, to nie oceniaj mnie! Jeżeli chcesz oceniać drugą osobę, to najpierw weź jej buty i przejdź tą samą drogę co ona. Zastanów się, co ty byś zrobił, gdyby ktoś o tobie mówił to co ty powtarzasz o drugiej osobie?

W społeczeństwie modne staje się przyklejanie etykietek czy łatek do konkretnych osób, ale nikt przecież nie chce stać się ofiarą już na samym początku ani żadna dziewczyna nie chce mieć łatki „na jeden raz” bądź  „zołzy”. Zanim kogoś ocenisz, upewnij się jaka naprawdę jest osoba i dlaczego właśnie taka jest. Czasami twoja opinia może źle wpłynąć na kogoś i negatywnie oddziaływać na jego samoocenę.

Jak mężczyźni oceniają kobiety?

Najczęściej to właśnie mężczyźni przyklejają kobietom etykiety typu dobra koleżanka, materiał na żonę czy na jeden raz, chociaż nam kobietom również zdarza się ocenić kogoś pod chwilą impulsu. Dlatego powiem wam jak uniknąć podobnych sytuacji i nie dostać złej etykiety. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz (przyp. kliknij ).

Mężczyźni szufladkują różne aspekty swojego życia, aby ułatwić sobie funkcjonowanie i niestety nie omija to ich relacji z kobietami.  Kobiety są bardziej emocjonalne od logicznych mężczyzn i czasami zdarza nam się zbyt szybko oceniać po pierwszej rozmowie czy facet ma jakieś szanse na kolejną randkę. W takim przypadku ważne jest pierwsze wrażenie, o którym decyduje wszystko, nasze gesty i mimika. Warto umieć zapanować nad swoim ciałem. Nawet najlepsze osoby popełniają błędy, które mogą przekreślić ich szanse na poznanie kogoś nowego czy związek.

Nie warto oceniać innych po pozorach

Osoby, które bardzo wyróżniają się na tle grupy czy tłumu częściej spotykają się z hejtem na swoją osobę. Podążając za tłumem nigdy nie zajdziesz dalej niż tłum, dlatego warto iść swoją ścieżką. Może jest to czasami ryzykowne, ale bez podejmowania ryzyka nie ma dużego sukcesu. Zawsze warto pozostać wiernym samym sobie i podążać za własnymi marzeniami, bo marzenia się spełnia, one same do ciebie nie przyjdą. Pozostań zawsze sobą i nie przejmuj się tym co inni o tobie mówią. Jeżeli ludzie dużo o tobie mówią to znaczy, że coś znaczysz, że robisz rzeczy ważne i potrzebne.

0 0 votes
Ocena

Justyna

Nazywam się Justyna Jachołkowska. Pracuje zdalnie jako Wirtualna Asystentka, moją specjalizacją jest Content Marketing i wspieram biznesy w promowaniu marki w sieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x