Przejdź do treści

Nauka języków obcych – kursy i platformy online

nauka języków obcych

Jak wcześniej pisałam umiejętność posługiwania się kilkoma językami to dzisiaj konieczność i wymają tego nawet pracodawcy. Aby nauka języków obcych była skuteczna i przynosiła pozytywne efekty, to musimy wyrobić w sobie nawyk systematyczności. W internecie można znaleźć wiele stron pomocnych do nauki języka obcego.

Nauka języków obcych poprzez internetowe kursy, blogi czy kanały na YouTube jest coraz bardziej popularna. Czy poprzez internet można skutecznie nauczyć się języka angielskiego czy hiszpańskiego? Jakie są zalety a jakie wady edukacji zdalnej?

Nauka w szkole vs. nauka online.

Pół roku temu edukacja szkolna musiała przejść rewolucję i polskie szkoły musiały zacząć prowadzić e-lekcje. Czy e-nauczanie zostanie z nami na dłużej? Jedno jest pewne na pewno nie zniknie szkoła ani oceny, ponieważ w e-szkole również trzeba jakoś ocenić postępy ucznia. E-nauka to edukacja z wykorzystaniem technologii informatycznych, prowadzona jest na odległość bez kontaktu z uczestnikiem w oparciu o elektroniczne materiały dydaktyczne. E-learning stanowi alternatywę dla tradycyjnego nauczania bądź wsparcie dla tradycyjnego nauczania, które raczej nie zostanie wyeliminowane.

Główną zaletą e-nauki jest możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie dostosowanym do uczestnika. Jednak nie możemy pominąć wad zdalnego nauczania. Ważną częścią w szkole jest żywa interakcja pomiędzy uczeń a nauczyciel. Niestety nie da się tego osiągnąć poprzez internetową rozmowę, ponieważ nie widać ani gestów ani mowy ciała. Innym problemem jest brak wystarczającego zaplecza technologicznego, pomimo że mamy XXI wiek, to są jeszcze rodziny, gdzie nie ma bądź jest tylko jeden komputer na kilka osób w rodzinie. Aby przeprowadzać nauczanie zdalne potrzeba odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. W wielu krajach wciąż występuje jeszcze brak przepisów umożliwiających uznanie dyplomów uzyskanych w procesie kształcenia na odległość jako formalnego potwierdzenia zdobytych uprawnień.

Zdalna nauka języków obcych.

Wcześniej opublikowałam wpis jak skutecznie nauczyć się języka, gdzie pisałam w nim, że nauka języka obcego wymaga systematyczności i regularności oraz praktyki w postaci konwersacji między ludźmi. Czy można nauczyć się języka online? Można. Wiele nauczycieli i native speakerów oferuje czasem darmowe konwersacje online poprzez skypa czy inny komunikator. Dlatego jeżeli nie masz z kim porozmawiać w twoim wybranym języku, to poszukaj w internecie osób, które oferują darmowe konwersacje online bądź są również grupy językowe na facebooku albo aplikacje na telefon, gdzie losowo wybiera nam rozmówcę. A może zainspirują cię do nauki lekcje poniższych youtuberek?

Polecane blogi i kanały na YouTube.
Agatauczy klik

Agata uczy języka hiszpańskiego online na YouTube poprzez ciekawe filmiki. Warto śledzić jej kanał w sieci, ponieważ czasem robi live’y tematyczne bądź z ciekawymi gośćmi. Jeżeli zawsze chciałeś nauczyć się języka hiszpańskiego, aby wiedzieć o czym śpiewają latynoskie gwiazdy, to polecam. Dowiesz się jak wymawiać poszczególne słowa i nauczysz się podstawowych zwrotów, dzięki którym będziesz mógł się porozumiewać w tym języku.

Fiestasiesta.pl klik

Blog Aleksandry to strona o języku hiszpańskim, gdzie znajdziecie wiele ćwiczeń do nauki języka hiszpańskiego, bo jak mówi Ola „praktyka czyni mistrza”. Na blogu znajdziesz też fajne propozycje hiszpańskich filmów i seriali oraz relacje z podróży. Dodatkowo blogerka pisze swoje autorskie książki i zeszyty ćwiczeń, które dostępne są w jej sklepie i bardzo utrwalają zdobytą wiedzę.

Instahiszpański klik

Na kanale Adrianny znajdziesz wiele hiszpańskich ciekawostek, ale również przydatne słówka, aby lepiej się porozumiewać oraz rady dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z hiszpańskim. Adrianna uczy również indywidualnie przez komunikator, dzięki czemu możesz ćwiczyć konwersacje w języku hiszpańskim.

Study English Online klik

Kanał do nauki języka angielskiego od podstaw. Kanał Sandry Winiarskiej jest bardzo popularny zarówno dla uczniów, studentów, jak i dorosłych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności z języka angielskiego. Sandra świetnie tłumaczy zawiłą angielską gramatykę, dzięki czemu czasy angielskie stają się prostsze. Dodatkowo tłumaczy jak czytać po angielsku i wymienia najczęściej popełniane błędy przez uczących się języka.

Angielski do kawy klik

Tego bloga odkryłam niedawno poprzez profil Aleksandry na instagramie. Dodaje różne fiszki słówek i zdań do ćwiczeń w języku angielskim. Na blogu pisze artykuły w języku angielskim. Czytając ciekawe artykuły szlifujemy rozumienie tekstu w języku obcym przy okazji popijając kawę 😉 Pod każdym wpisem mamy słowniczek i ćwiczenia utrwalające.

Kobiecy angielski klik

Zawsze zastanawiałaś się dlaczego twoja nauka idzie opornie i wciąż nie możesz zapamiętać słówek ani zagadnień gramatycznych? Zapraszam Cię na stronę KobiecyAngielski oraz na social media, gdzie również dodawane są ćwiczenia. Z tytułu strona niby dla kobiet, ale porady dla wszystkich, którzy chcą się perfekcyjnie nauczyć języka angielskiego i nie tylko.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pojedztam.pl
4 września 2020 20:24

Fajnie, że teraz języków można się uczyć online i dodatkowo za darmo.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x