panować nad emocjami

Jak panować nad emocjami i nie dać się wyprowadzić z równowagi?

Czasami trudno jest nam panować nad emocjami. Ludzie dzielą się na dwa typy, wśród których są ci, których łatwo wyprowadzić z równowagi i tracą kontrolę nad sytuacją. Nie zależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną, zapraszam do przeczytania artykułu.

W życiu zdarzają się różne sytuacje, czasami mniej przyjemne, które powodują, że łatwo tracimy kontrolę nad sytuacją. Jak panować nad emocjami w trudnych sytuacjach, aby nie dać się wyprowadzić z równowagi?

Kto szybciej traci panowanie nad sytuacją?

Kobiety z reguły bardziej emocjonalnie reagują na uwagi oraz szybciej tracą kontrolę jeżeli coś nie idzie według ich planu. Kiedy kobieta się irytuje, to mężczyzna dowiaduje się w ten sposób, że ci zależy i że to on może przejąć kontrolę nad sytuacją, w tym również nad tobą. Natomiast jeżeli zachowasz spokój, a twoja reakcja będzie spokojna i rozważna, mężczyzna uzna to za oznakę siły. Pogłębi to jego zaufanie i szacunek do ciebie. Będzie cię traktował na równi jak partnera. Nie warto wybuchać i rozpoczynać awantury z błahych przyczyn. Naucz się zachować siłę spokoju.

Pilot do uczuć kobiety.

Wiedza mężczyzn o kobietach ogranicza się tylko do kilku informacji. Liczą na to, że większość kobiet jest uczuciowa. Liczą też na to, że kiedy znajdą pilota do uczuć kobiety, to będą mogli beztrosko naciskać guziki. Faceci tacy już są, że nas z premedytacją denerwują i prowokują, żeby zobaczyć, jaka będzie nasza reakcja. Chcą dowiedzieć się, jak silny charakter ma kobieta. Chcą zobaczyć, jak uważne i bystre jesteśmy.

Emocjonalna reakcja kobiety daje mężczyźnie trzy rzeczy: uwagę, kontrolę i poczucie ważności.

Nie daj się wyprowadzić z równowagi.

Jest takie przysłowie angielskie „Kobieta, która nie jest zazdrosna, przypomina piłkę, której nie da się odbijać”. Dlatego mężczyźni specjalnie oglądają się na ulicy za innymi spódniczkami. Rozróżniamy kilka rodzajów zazdrości. Nie będę mówiła tutaj o chorobliwej zazdrości, która prowadzi do rozpadu związku. Mówią: nie ma miłości bez zazdrości, dlatego mężczyźni to wykorzystują, aby sprawdzić, czy kobiecie na nim zależy.

Przykład, gdy więc facet podczas kolacji w restauracji zalotnie spogląda na kelnerkę, to udawaj, że tego nie widziałaś. Jeżeli on zobaczy, że takie gierki nie robią na tobie wrażenia, to nigdy więcej tego nie zrobi. A jeśli będziesz się wściekać, to tylko go ucieszy. Niestety faceci już tacy są i musisz się do tego przyzwyczaić jeżeli chcesz być w związku z jednym z nich.

Jeśli mężczyzna próbuje wywołać zazdrość, zazwyczaj nie ma to nic wspólnego z pożądaniem kogoś innego. Gdy się denerwujesz, on upewnia się, że ci na nim zależy. Jeśli uda im się dowiedzieć, na co reagują kobiety, to wtedy próbują w ten sposób manipulować i wykorzystywać to do ukrycia swoich wad kosztem drugiej osoby. Jeśli nie jest łatwo cię wyprowadzić z uwagi, to manipulator odpuści. Technikom manipulacji najczęściej ulegają osoby z niskim poczuciem wartości i uległe.

Jak panować nad emocjami?

Istnieją techniki i metody, które pomagają zapanować nad emocjami. Po pierwsze musisz nazwać jaka emocja w obecnym czasie nad tobą panuje. Jeżeli nazwiesz emocje po imieniu, to wtedy łatwiej będzie ci je kontrolować. Innym sposobem jest relaks, czyli daj sobie chwilę wytchnienia od negatywnych emocji. Idź na spacer bądź poczytaj książkę. Po prostu spróbuj skupić się na czymś innym. Potem dopiero po takim chwilowym oderwaniu się od złych emocji, pomyśl nad rozwiązaniem sytuacji. Głowa do góry i się uśmiechnij. Zawsze znajdzie się rozwiązanie nawet dla trudnej sytuacji. Polecam robić systematycznie takie przerwy z korzyścią dla naszego zdrowia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
26 marca 2021 14:06

Myślę, że świadomość dlaczego mężczyzna pozoruje zazdrość jest ważna, ale ważniejsza jest rozmowa z partnerem i okazywanie sobie uczuć 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x