Przejdź do treści

Jak nauczyć się akceptować własne porażki?

porażki

Czym jest porażka? Porażka jest po to, aby spróbować ponownie jeszcze raz lepiej przygotowanym. W życiu nie zawsze wszystko przychodzi na wyciągnięcie ręki. Sukces jest wierzchołkiem góry lodowej, a twój wysiłek w osiągnięciu sukcesu jest niewidoczny dla otoczenia. Tylko Ty sam wiesz ile musiałeś wylać potu i łez, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym jesteś teraz.

Jak nauczyć się akceptować własne porażki? Jak zmotywować się ponownie do działania?

Tylko ten, co nic nie robi, nie popełnia błędów. Z twoich niepowodzeń najbardziej cieszą się te osoby, które udają twoich przyjaciół. Dlatego warto umieć zebrać siły na nowo i podnieść się z dna. Porażka to lekcja pokory, która jest potrzebna człowiekowi sukcesu.

Jak radzić sobie z niepowodzeniami?

O tym co jest porażką decydujemy sami, ponieważ porażka najczęściej zaczyna i kończy się w naszej głowie. Nie ma również sensu pogrążać się w smutku i żalu za czymś co się skończyło bądź w ogóle nie zaczęło. Zawsze warto przeanalizować całą sytuację od nowa, bo nic nie dzieje się bez przyczyny. Być może czegoś zabrakło bądź mieliśmy mniejszą wiedzę lub umiejętności.

Nie porównuj się z innymi tylko działaj. Najczęściej zapominamy, że aby się czegoś nauczyć musisz ćwiczyć, trenować i popełniać błędy, a jednocześnie wyciągać z nich wnioski.

Nie traktuj porażki jako tragedii!

Nie myli się tylko ten co nic nie robi. Z każdej lekcji życia można wynieść coś na przyszłość. Zawsze warto podejmować kolejną próbę w pokonywanie trudności. Porażki i niepowodzenia to rzecz naturalna, która może przytrafić się każdemu z nas. Zdolność radzenia sobie z niepowodzeniami to ważna cecha osoby sukcesu.

Nie oceniaj siebie po ilości błędów, ale po ilości odniesionych sukcesów.

Nie rozpamiętuj porażek, ponieważ każda największa nawet porażka przybliża cię do końcowego sukcesu. Pamiętaj o zasadzie, która mówi o tym, że im więcej próbujesz, tym więcej masz szans na uzyskanie dobrego wyniku. Myśl więcej o sobie i swojej pracy, a wraz z twoim doświadczeniem liczba sukcesów będzie rosła. Zazwyczaj kiedy ponosimy porażkę za porażką, doznajemy uczucia takiego jak słomiany zapał, że odechciewa się walczyć dalej.

Szczęście sprzyja przygotowanym! W tym wymiarze nie ma co liczyć na los, ale należy wziąć sprawy w swoje ręce. Prawidłowe przygotowanie przeciwdziała prawdziwej porażce. Ucząc się i rozwijając swoje umiejętności, jesteś w stanie osiągnąć sukces, we wszystkim czego pragniesz.

Masz prawo mieć wątpliwości.

W wyniku niepowodzeń pojawiają się w naszej głowie wątpliwości, czy warto dalej w to brnąć, czy lepiej dać sobie spokój? Paulo Coelho mówi, że być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo tego iść dalej. Wątpliwości to okresowe wahanie się, do którego prawo ma każdy. Jeżeli nie masz wątpliwości, to może oznaczać, że zatrzymałeś się w rozwoju. Wątpliwości pojawiają się przed każdą decyzją czy nowym wyzwaniem w życiu. Myślimy, czy aby na pewno podołamy zadaniu, które sobie wyznaczyliśmy. Poprzez wątpliwości boimy się spróbować i tracimy to, co moglibyśmy zyskać.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pojedztam.pl
30 stycznia 2020 20:59

Warto pamiętać, że po każdym upadku należy się podnieść i działać dalej.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x