Przejdź do treści

Filmy i publikacje TEDx, które polecam – rozwój osobisty

rozwój osobisty

Człowiek jest istotą, która powinna ewaluować i się zmieniać. Niektórzy ludzie boją się i hamują własny rozwój. Rozwój osobisty powinien być codziennością. Każdego dnia powinniśmy poświęcić minimum 15 minut dziennie wyłącznie dla siebie.

Dlaczego warto inwestować w rozwój osobisty? Zobacz top 3 filmy, z których dowiesz się czego i jak się uczyć?

Top 3 filmy, które każdy powinien obejrzeć

Rozwój to proces ewolucji i zmian, który rozpoczyna się od chęci do zmiany czegoś w swoim życiu. Dzielimy rozwój na osobisty i zawodowy. Rozwój osobisty to zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności, nauka. Realizowanie swoich marzeń, wyznaczanie i osiąganie celów, a także dbanie o relacje społeczne. Rozwój zawodowy to podnoszenie kwalifikacji, szkolenia, awans, zdobycie pracy, wyższe wynagrodzenie. Tempo zmiany zależy od naszych wrodzonych zdolności, umiejętności, osobowości, a także zainteresowań. Tak, to prawda, bo czas mija. Każdy ma każdego dnia 1440 minut do zagospodarowania i od niego zależy, jak je wykorzysta. Rozwój osobisty zależy też od przekonań wewnętrznych, wartości, jakie wyznajemy oraz celu. Posiadanie swojego celu w życiu jest potrzebne, bo gdy nie masz wyznaczonego celu, to nie wiesz, dlaczego jesteś tutaj. Każdy ma jakąś misję do wypełnienia, dlatego warto, jak najwcześniej odkryć co jest twoją misją.

Cztery rzeczy, których nie uczą w szkole opowiada Jerzy Zientkowski

W szkole uczymy się dat historycznych, czy wzorów na obliczenie pól figur geometrycznych. Po ukończeniu szkoły zazwyczaj nam się już ta wiedza nie przyda. To, co ludziom czasami najbardziej sprawia problem to słuchanie innych, komunikacja z ludźmi, zarządzanie emocjami oraz zarządzanie oczekiwaniami. Niestety w żadnej szkole podstawowej ani średniej nie ma takiego przedmiotu. Są to niezbędne umiejętności, aby funkcjonować normalnie w środowisku. Aby nauczyć się tych 4 rzeczy należy także wiedzieć, jak się uczyć, aby się nauczyć.

7 sekretów skutecznej nauki wszystkiego opowiada Patrycja Obara

Chcemy nauczyć się przykładowo języka obcego, jednak musisz znaleźć swój cel nauki, po co chcesz się nauczyć tego języka. Czy chcesz po prostu rozmawiać w tym języku z innymi rodzimymi użytkownikami tego języka, czy może chcesz poprawić swoje kompetencje, aby otrzymać awans w pracy? Nie zależnie jaki jest twój cel nauki, musisz dopasować metodę nauki do celu. Jednak ważną rzeczą jest zaakceptowanie procesu nauki. Daj sobie czas na przyswojenie nowej wiedzy, bo nie nauczysz się 100 nowych słówek w jedną noc. Proces nauki to powtarzanie materiału. Rób sobie przerwy w nauce oraz ustal ważne dla siebie priorytety.

Największe bariery są w naszych głowach opowiada Mariusz Kędzierski

Pragniesz zmienić coś w sobie czy w swoim życiu, ale obawiasz się, co inni powiedzą. Albo myślisz, że nie warto niczego zmieniać. Zmiany są zawsze dobre i nie należy się ich bać. Zmiany są naturalne, bo człowiek powinien ewoluować, zamiast stać w miejscu i czekać.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x