Przejdź do treści

Czym jest body positive!

body positive

Dlaczego warto zwrócić uwagę na body positive? Czym jest i jaki niesie przekaz? Co ta definicja może wnieść do Twojego życia!

Filozofia body positive polega na akceptacji swojego ciała pomimo niedoskonałości. Każdy jest wyjątkowy. Nie ważne jest to jak wyglądasz, czy masz więcej piegów czy jesteś chuda lub masz więcej kilogramów czy jesteś niska lub wysoka czy masz odstające uszy. To wszystko jest nie ważne. Akcja body positive zachęca do bycia szczęśliwym w swoim ciele. Akcja dotyczy nie tylko kobiet, ale również mężczyzn.

Dostrzeganie pozytywów dzięki body positive

Zamiast skupiać się na swoich nieidealnych częściach ciała warto dostrzec swoje walory pozytywne. Każdy ma jakieś kompleksy. Nie ma ludzi idealnych, jak i nie ma idealnych kształtów ciała. Każdy jest piękny i wyjątkowy. Zjawisko body positive to również życzliwość wobec osób, które próbują pokochać swoje ciało.

Latem częściej jesteśmy narażone na krytykę innych osób, ponieważ kiedy robi się coraz cieplej wtedy zrzucamy ciuchy i idziemy na plażę.  Dlatego piszę ten post właśnie przed wakacjami, aby wzmocnić wiarę w siebie u osób, które mają jakieś tam kompleksy. Każdy ma.

Body positive na kompleksy

Muszę się Wam przyznać, że ja też mam kompleksy. Od dzieciństwa miałam „odstające” uszy, dlatego najczęściej noszę rozpuszczone włosy, w ten sposób pokazuje swoje piękne i zadbane włosy, a nikt nie zwraca uwagi na to jakie mam uszy. Idąc dalej moim walorem są ciemne piwne oczy, więc nikt nie zwraca uwagi na moje uszy.  Dlatego zawsze warto umieć dostrzec swoje pozytywne strony i na nich się skupiać.

Moja sylwetka również nie jest doskonała, ponieważ mam krótkie nogi i fałdki w okolicy talii. Jak wspomniałam wyżej nie ma idealnych kształtów ciała, ponieważ ludzie są różni. Odpowiednio dobrany strój ukrywa nasze drobne mankamenty. Jednak nie powinniśmy się bać wyjścia na basen czy plażę w krótkim stroju. Nie powinno się oceniać osoby po tym jak wygląda, ale za to co robi dla siebie oraz za to jak traktuje innych.  W życiu wygląd nie jest najważniejszy. Ważne są inspiracje i chęć samorozwoju, to że chcesz się rozwijać, kształcić i pracować nad sobą.

Spróbuj tego ćwiczenia i podziel się efektem!

Mam dla ciebie ćwiczenie, które powinnaś wykonywać codziennie rano patrząc w lustro powiedz sobie: Jestem piękna. Jeżeli ja o siebie nie zadbam to nikt inny nie zrobi tego za mnie. Miło jest usłyszeć miły komplement od bliskiej osoby, ale nie każda kobieta ma taką możliwość.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x