uroda pomaga w życiu

Czy uroda pomaga w życiu – co oznacza być atrakcyjnym?

W społeczeństwie istnieje stereotyp, że uroda pomaga w życiu, ale czy osoby atrakcyjniejsze mają w życiu łatwiej? Pogląd ten wziął się z opinii publicznej. W mediach pokazują wyłącznie wizerunek idealnej sylwetki i kult pięknego ciała. Osoby mniej urodziwe popadają przez to niepotrzebnie w kompleksy i mają zaniżoną samoocenę.

Nie zawsze uroda pomaga w życiu, bo czasami może być przeszkodą w drodze do awansu, zwłaszcza u kobiet. Co tak naprawdę wpływa na atrakcyjność drugiego człowieka?

Uroda przemija, a charakter pozostaje.

W dzisiejszych czasach kiedy poznajemy drugą osobę, to pierwsze, na co zwracamy uwagę to jej wygląd fizyczny. Wiadomo, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego zawsze staramy się wypaść jak najlepiej na rozmowie o pracę czy randce. Na pierwsze wrażenie składa się kilka czynników, ale najważniejsze moim zdaniem jest nasze nastawienie do danej sytuacji oraz pewność siebie. Jeżeli ktoś jest nastawiony agresywnie bądź negatywnie do sytuacji, to druga osoba będzie się obawiała nas. Osoby pozytywne i radosne mają więcej szczęścia w życiu i nie ma to nic wspólnego z ładnym wyglądem. Nawet atrakcyjnie wyglądająca dziewczyna, która ma smutny wyraz twarzy bądź jest agresywna, nie będzie miała zbyt wielu przyjaciół.

Piękna nie oznacza, że głupia i naiwna!

Istnieje w męskim świecie taki stereotyp, że jeżeli kobieta jest atrakcyjna i ma piękne ciało, to znaczy, że w głowie pustka. Niestety jest to krzywdzące dla niektórych kobiet, ponieważ uroda może iść w parze z inteligencją. Jeżeli są mężczyźni, którzy uważają inaczej, to sami po prostu mają mało do zaoferowania i nie warto sobie zawracać nimi głowy. Moim zdaniem nie ma w ogóle brzydkich kobiet. Są tylko takie, które czasami zapominają o siebie zadbać, troszcząc się bardziej o innych niż siebie. Atrakcyjność to nie tylko ładna buzia i piękne ciało. Osoby atrakcyjne są pewne siebie i potrafią radzić sobie w każdej sytuacji, a jeżeli czasem im nie wychodzi, bo popełnianie błędów zdarza się każdemu. Nie przejmują się nimi, a wręcz wyciągają wnioski na przyszłość.

Uroda nie zawsze pomaga.

Osoby atrakcyjne również mogą mieć niską samoocenę i problemy z samoakceptacją. Problemy z samoakceptacją mają różne podłoże, ale głównie wynikają z wychowania w domu rodzinnym. To, co słyszymy w dzieciństwie od rodziców, wpływa na naszą psychikę i świadomość naszego ciała. Jeśli mama powtarza córce, że powinna schudnąć, to córka ufa matce, bo jest jej autorytetem i zacznie się głodzić. Może to doprowadzić do gorszego stanu. Opinie innych ludzi mogą być krzywdzące, dlatego nie zawsze warto nimi przejmować się nadto. Nasz wygląd to wyłącznie nasza sprawa. Jeżeli dobrze się czujesz, mając te nadprogramowe kg, to dobrze, a jeżeli chcesz schudnąć dla zdrowia, to zrób to z głową.

Bądź sobą i naucz się pewności siebie.

Atrakcyjność może mieć wiele twarzy, bo nie wszystkim ludziom podoba się to samo. Dla jednych możesz być nieatrakcyjna, natomiast dla kogoś innego możesz być ideałem. Dlatego nie przywiązuj zbyt dużej wagi do swojego wyglądu, a bardziej popracuj nad swoją pewnością siebie i samoakceptacją. Osoby, które wiedzą czego, chcą i lubią siebie takimi, jakimi są bardziej uwielbiani przez otoczenie. Po prostu przyciągają ludzi do siebie jak przysłowiowy magnes. Postaraj się zawsze być sobą. Nie staraj się zbytnio naśladować kogoś innego, kim nigdy nie będziesz, bo zostanie to źle odebrane przez otoczenie. Ludzie kochają ludzi wyjątkowych i niepowtarzalnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x