Przejdź do treści
mentoring

Czy warto inwestować pieniądze w mentoring?

  • przez

Dużo osób prowadzących działalność korzysta z usług coachingu bądź mentoringu. Obie usługi to rozmowy w celu zwiększenia swojej pewności siebie, ale są pomiędzy nimi znaczące różnice. Coaching to usługa krótkoterminowa mająca na celu nakierowanie klienta na samodzielne rozwiązywanie problemów i poprawy swoich kompetencji. Natomiast mentoring to wsparcie przez doświadczoną osobę i prowadzenie przez cały proces aż do osiągnięcia celu. Mentoring czasami może trwać rok bądź dłużej.

Jakie korzyści daje mentoring i czy każdy może skorzystać z programu mentoringowego? Jakie cechy powinien posiadać dobry mentor?

Czytaj dalej »Czy warto inwestować pieniądze w mentoring?
rozwój osobisty

Filmy i publikacje TEDx, które polecam – rozwój osobisty

  • przez

Człowiek jest istotą, która powinna ewaluować i się zmieniać. Niektórzy ludzie boją się i hamują własny rozwój. Rozwój osobisty powinien być codziennością. Każdego dnia powinniśmy poświęcić minimum 15 minut dziennie wyłącznie dla siebie.

Dlaczego warto inwestować w rozwój osobisty? Zobacz top 3 filmy, z których dowiesz się czego i jak się uczyć?

Czytaj dalej »Filmy i publikacje TEDx, które polecam – rozwój osobisty
zarządzanie emocjami

Zarządzanie emocjami, czyli jak nie tracić kontroli nad sytuacją?

W życiu zdarzają się różne sytuacje, które mogą powodować utratę kontroli nad sytuacją, a nawet samym sobą. Każdemu przydałaby się nauka zarządzanie emocjami, ale niestety w szkole nie ma takiego przedmiotu, a szkoda.

Czym tak naprawdę jest zarządzanie emocjami? Dlaczego warto nauczyć się kontrolować swoje emocje?

Czytaj dalej »Zarządzanie emocjami, czyli jak nie tracić kontroli nad sytuacją?
prokastynacja

Dlaczego prokastynacja jest zła? [motywatory do pracy]

  • przez

Seneka powiedział, że to nie nasze życie jest krótkie, lecz to my czynimy je krótkim, zajmując się sprawami niepotrzebnymi. Niestety zła organizacja pracy źle wpływa na jakość naszej pracy. Lubimy odkładać sprawy na później (prokastynacja), które nigdy nie nadchodzi. Dlatego wśród postanowień noworocznych powinno znaleźć się miejsce na zrobienie sobie harmonogramu pracy i wybranie jednego cytatu, który będzie towarzyszył nam przez cały rok i przypominał, że jesteśmy w procesie drogi do celu.

Jak uwolnić się od prokastynacji? Dlaczego prokastynacja jest zła? Jaki cytat wybrać na nowy rok?

Czytaj dalej »Dlaczego prokastynacja jest zła? [motywatory do pracy]
work life balance

Work Life Balance – zachowanie równowagi w życiu.

  • przez

Coraz częściej więcej godzin spędzamy w pracy niż w domu, a nawet przynosimy pracę do domu. Jak zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a życiem prywatnym. W tym pomocna jest koncepcja work life balance. Na czym dokładnie polega, przeczytacie poniżej w artykule.

Work life balance to stan równowagi pomiędzy pracą i karierą a życiem prywatnym, towarzyskim. Korzyści wypływające z utrzymywania równowagi jest wiele.

Czytaj dalej »Work Life Balance – zachowanie równowagi w życiu.
planowanie zadań

Dlaczego planowanie jest ważne w rozwoju twojego biznesu?

Zarządzanie czasem to umiejętność odrzucenia tego co zbędne, a skupienie się na najważniejszym. Wielu z nas poświęca swój cenny czas na „pierdoły” i nawet nie zauważa, jak czas szybko mija. Planowanie to zorganizowanie sobie swojego czasu pracy, a także czasu na rozrywkę. W planowaniu ważna jest kreatywność i elastyczność.

Jak ważne w naszym życiu jest planowanie i umiejętność zarządzanie czasem? Dlaczego warto nauczyć się planowania?

Czytaj dalej »Dlaczego planowanie jest ważne w rozwoju twojego biznesu?
choroba afektywna dwubiegunowa

Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD).

  • przez

Depresja oraz choroba afektywna dwubiegunowa to zaburzenia psychiczne, którym towarzyszą zaburzenia nastroju, w tym okres przygnębienia. Jednak są to dwie różne choroby i mają czasem różne objawy.

Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa i jakie są jej objawy? Jak przebiegają konkretne fazy choroby? W jaki sposób odróżnić ChAD od depresji?

Czytaj dalej »Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD).
jak rozmawiać o depresji

Jak rozmawiać o depresji?

  • przez

W Polsce 1,5 mln osób cierpi na depresję, jednak wciąż jest to temat tabu, bo nie umiemy rozmawiać o depresji. Jednym ze sposobów walki z depresją jest kontakt z otoczeniem. Nie wszyscy jednak wiedzą jak rozmawiać z osobą cierpiącą na depresję.

Jak rozmawiać o depresji oraz jakich słów używać kiedy chcemy okazać wsparcie osobom chorującym na depresję?

Czytaj dalej »Jak rozmawiać o depresji?
techniki manipulacji

Techniki manipulacji stosowane przez ludzi.

  • przez

Manipulacja to umiejętność wywierania wpływu i można wyróżnić różne techniki manipulacji. Czasem ukrywa się pod nazwami, o których nie podejrzewalibyśmy, że to również forma manipulacji.

Jakie techniki manipulacji stosują manipulatorzy? Jak odróżnić różne formy manipulacji oraz jak nie dać się nabrać podczas kupowania produktów w sklepie?

Czytaj dalej »Techniki manipulacji stosowane przez ludzi.
instrukcja pozytywnego myślenia

Instrukcja pozytywnego myślenia.

Stwierdzono, że 90% naszych obaw nigdy nie wydarza się w rzeczywistości. Dlaczego więc martwimy się na zapas zamiast myśleć pozytywnie? Może pomocna będzie instrukcja pozytywnego myślenia.Negatywne myślenie wysyła komunikat do twojego organizmu, że jesteś słaby, a kiedy zaczniesz myśleć pozytywnie poczujesz różnicę, że masz więcej sił i możesz góry przenosić.

Instrukcja pozytywnego myślenia to proces, który należy powtarzać codziennie. W jaki sposób zmienić tok naszych myśli? Co daje pozytywna postawa w życiu i dlaczego nie warto martwić się na zapas?

Czytaj dalej »Instrukcja pozytywnego myślenia.